
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 658
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28195
Ext.Price$0.28195
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28195 | $0.28195 |
| 10 | $0.24875 | $2.48750 |
| 50 | $0.21946 | $10.97300 |
| 100 | $0.19629 | $19.62900 |
| 500 | $0.17557 | $87.78500 |
| 1000 | $0.15704 | $157.04000 |
| 3000 | $0.14526 | $435.78000 |
| 5000 | $0.13436 | $671.80000 |
